URZĄD MIEJSKI W SĘDZISZOWIE

Adres korenspondencyjny:
ul. Dworcowa 20 , 28-340 Sędziszów
Tel: tel. 41 381 11 27
fax. 41 381 11 31
WWW: www.sedziszow.pl
E-mail: um@sedziszow.pl

gmina Sędziszów

Gmina Sędziszów leży w woj. świętokrzyskim, w południowo-zachodniej części województwa otoczona aglomeracją małopolski i śląska. Jest gminą o charakterze przemysłowo-rolniczym. Zamieszkuje ją około 13.300 mieszkańców, na obszarze 14.571 ha.

Gmina tworzy przyjazny klimat dla przedsiębiorców poprzez: utworzenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego, prowadzenie elastycznej polityki podatkowej wychodzącej naprzeciwko potrzebom przedsiębiorców w celu tworzenia nowych miejsc pracy.

Poprzez to prężnie rozwija się sektor gospodarczy, w tym największy pracodawca Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A., produkujący kotły energetyczne dla ciepłowni, elektrowni, spalarni odpadów kierowanych także na eksport do kilkudziesięciu krajów świata. W obowiązującym Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego wyznaczono ponad 100 ha terenów inwestycyjnych głównie przy przebiegającej przez gminę Linii Hutniczo – Szerokotorowej łączącej Polskę z państwami Europy Wschodniej i dalej Dalekiego Wschodu. Jest to potencjał do budowy terminali przeładunkowych, zakładów produkcyjnych czy dużej logistyki. Rozwijający się przemysł funkcjonuje w pełnej symbiozie z przyrodą, bo kierunki produkcji nie szkodzą środowisku, a nawet są mu przyjazne i sprzyjające.

Gmina posiada bardzo dobre walory przyrodnicze i turystyczne. Atrakcją jest korytarz ekologiczny wokół czystej rzeki Mierzawy z żyjącymi w niej między innymi pstrągami i rakami.

Wielu mieszkańców, w szczególności ze Śląska zdecydowało się tu wybudować domy letniskowe czy też przeprowadziło się na stałe.
W ostatnich latach stworzono w niej właściwe warunki do wypoczynku i rekreacji dla osób w niej mieszkających, pracujących i ją odwiedzających.
Gmina spełnia także bazę na weekendowy wypoczynek z aglomeracji: Krakowa, Katowic, Częstochowy i Kielc.

Mam przyjemność zaprosić Państwa do naszego miasta i gminy Sędziszów, która jest usytuowana w województwie świętokrzyskim.

Naturalne środowisko, atrakcyjny krajobraz powodują, że gmina Sędziszów jest atrakcyjna turystycznie. Wschodnia cześć gminy ma walory rekreacyjne z dużą ilością lasów, ciekawych terenów oraz malowniczą dolinę.

Miasto Sędziszów ma dobrze rozwiniętą sieć drogową. Przez gminę przebiega Linia Hutnicza Szerokotorowa "LHS" z rozbudowaną i przygotowaną do pracy bazą przeładunkową w samym Sędziszowie, co daje możliwości prowadzenia handlu z Ukrainą i Rosją.

Dobra lokalizacja i dynamiczny rozwój infrastruktury powoduje, że Nasze Miasto staje się coraz bardziej atrakcyjne zarówno do życia i pracy, jak i do wypoczynku.

Lokalne władze są profesjonalnym i otwartym partnerem. Naszym celem jest służba i pomoc zarówno całej społeczności lokalnej, jak i każdemu kto jest zainteresowany współpracą.

Przybywający do gminy turysta znajdzie tu nie tylko czyste środowisko i piękny krajobraz ale także wiele atrakcji dla relaksu i czynnego wypoczynku oferowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji jako jednostkę organizacyjną gminy: na obiektach Bazy TKR, kompleksie basenów, kąpielisku, stadionie, hali sportowej, kompleksie boisk, placach zabaw, ścieżkach rowerowych i in.
Istnieje odpowiednio urządzona baza hotelowa z gastronomią.

W gminie Sędziszów warto żyć, pracować, odpoczywać.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY.

Słowa kluczowe: Gmina Sędziszów
Nawigator-firm.pl należy do programu Rzetelna firma